komunikace morčat

29. prosince 2011 v 14:26 | morculinka♥ |  MORČATA a vše o nich

Cvakání zubů

Když morče cvaká zuby, třese se, ježí se a snaží se vypadat větší, znamená to:

Mám strach, nech mě, nebo tě kousnu!

Lízání


Když morče líže, znamená to, že je spokojené, cítí se u vás bezpečně a nebojí se. Také tím vyjadřuje lásku a cit ke svému člověku (vám) a snaží se vám naznačit, že vás má rádo. Říká se tomu hlazení jazýčkem, vyjadřuje pocit spokojenosti, je šťastné, když ho hladíte, drbete, nebo se s ním příjemě mazlíte. Moje Nellinka to tak dělá. Stačí jen když jí přistrčím ruku čumáčku, a ona automaticky začne lízat. Ani ji nemusím hladit. ♥Usmívající se

Dlouhé táhlé pískání

Tohle je snad úplně každému jasné, když morče píská a zvuk je dlouhý a táhlý. Tento pískot je určen především člověku!!! Znamená to, že morče žebrá o potravu, má hlad a potřebuje jíst. Člověk si může vzít krajíc chleba nebo jogurt kdy se mu zamane, jakmile má hlad tak se nacpe, ale morčata takovou vůli nemají. Jsou zavřená v kleci a jediný, kdo jim může dát jíst je člověk. Kdykoli bude vaše morče dlouze pískat, znamená to, že má hlad a musíte ho nakrmit.

Bublání

Morče vydává bublavé drkotavé zvuky, to znamená že je spokojené, má pocit bezpečí a necítí se ohrožené. V ten okamžik máte jeho plné důvěry. Morčata tímto zvukem vyjadřují spokojenost, pokud jde o samečky, sem-tam si tímto zvukem namlouvají samičky.

 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama